Uwaga!!!
Informujemy, że z uwagi na osiągnięcie limitu wolnych miejsc,
główna lista uczestników wydarzenia jest już zamknięta. Oznacza to, że nie ma już możliwości pobrania bezpłatnego biletu przez platformę Evenea.
Istnieje możliwość dopisania się do listy rezerwowej, w tym celu prosimy o maila na poczta@warszawski.pttk.pl. W przypadku rezygnacji uczestnika z głównej listy, sukcesywnie będą dopisywane osoby z listy rezerwowej.
Przed nami główne wydarzenie cyklu wystaw pt. “Powojenna Warszawa – wystawa prac Zbyszko Siemaszki“, fotografa dla którego Warszawa była wyjątkowa. Taką właśnie Warszawę, w niezapomnianych kadrach pozostawił nam, abyśmy mogli po latach wracać wspomnieniami do tego czego w większości na ulicach Stolicy nie da się już spotkać.
Spotykamy się w sobotę 10 września br. o godzinie 10:00 w Centrum Praskim Koneser ul. Plac Konesera 2, 03-736 Warszawa (Sali Filtracja).
Będzie możliwość obejrzenia prezentowanych fotografii w dużym formacie i w kolorze, spotkania z rodziną fotografa, jak też uczestnictwa w prelekcjach dotyczących zbiorów fotografii w zasobach Narodowego Archiwum Cyfrowego.
PROGRAM WYDARZENIA
10:00 – 10:40 – uroczyste rozpoczęcie wydarzenia (Centrum Praskie Koneser, Sala Filtracja), wystąpienia zaproszonych gości
10:40 – 11:25 – „Siemaszkowie – cztery pokolenia fotografii”. Spotkanie z rodziną fotografa: Filip Siemaszko, Anna Siemaszko. Prowadzi Andrzej Chybowski
11:25 – 11:50 – przerwa kawowa
11:50 – 12:20 – „Warszawa i warszawiacy na fotografiach Zbyszko Siemaszki w Narodowym Archiwum Cyfrowym” – Katarzyna Kalisz
12:20 – 12:50 – „Powojenni fotografowie Warszawy: Mogens Tørsleff, Grażyna Rutowska, Lech Zielaskowski” – Łukasz Karolewski
13:10 – 15:10 – spacer tematyczny po starej Pradze – Jarosław Kaczorowski, Karol Bulski
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba uczestników jest ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/siemaszko/
Bezpośrednio po części prelekcji zapraszamy na spacer po warszawskiej Pradze, który poprowadzą przewodnicy prascy ze Stowarzyszenia “Praska Ferajna”.
Zdjęcia wykorzystane do realizacji wystawy zostały udostępnione przez Narodowe Archiwum Cyfrowe w formie: „Fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego”. Remastering do 4K plus koloryzacja i retusz wykonał Bogdan Markowicz.
Organizatorem wystawy jest Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, współorganizatorem Fundacja XBW im. Ignacego Krasickiego.
Patronaty honorowe nad całością wydarzenia objęli:
– Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Adam Struzik
– Prezydent Miasta stołecznego Warszawy, Pan Rafał Trzaskowski
– Prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Pani Izabela Stelmańska
– Dyrektor Naczelny Archiwów Państwowych, Pan Paweł Pietrzyk
– Prezes Zarządu Głównego PTTK, Kolega Jerzy Kapłon
Partnerami wydarzenia są: AM ART-MEDIA Agencja PR oraz Narodowe Archiwum Cyfrowe.
Patronat medialny objęła rozgłośnia Radio dla Ciebie.
Wydarzenie jest dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego